Dekarbonizácia motora

O dekarbonizácii motora

Motor vášho auta sa časom začne „karbonizovať“, tzn. zanášať sa karbónovými usadeninami. Karbónové usadeniny /uhlíkové nánosy/ vznikajú pri spaľovaní paliva a usádzajú sa na stenách motora. Tým spôsobujú vážne poškodenie motora. Prevencia je jediné riešenie, ako predísť týmto poškodeniam a drahým opravám.

Dekarbonizácia motora je proces, pri ktorom odstraňujeme karbónové usadeniny z motora a iné nečistoty pomocou chemickej metódy, s cieľom zabezpečiť lepšie fungovanie motora a jeho výkonu.

Príznaky zaneseného motora

 • znížený výkon motora
 • vyššia spotreba paliva
 • vyššia dymivosť
 • vibrácie pri voľnobehu
 • zvýšená hlučnosť motora
 • odery hybných komponentov motora
 • zlé štarty

Výhody dekarbonizácie

 • zvýšenie kompresie/výkonu motora
 • obnovenie tesnosti a plniaceho objemu spaľovacej komory
 • zníženie emisií
 • optimalizuje spotrebu paliva
 • zabezpečuje tichší chod motora
 • predĺženie životnosti motora
 • redukuje oder
 • prevencia pred drahými opravami motora

Pred / Po dekarbonizácii

Spôsoby dekarbonizácie

Systém CARBON X

Jedná sa o cielené čistenie spaľovacej komory bez zložitej demontáže hlavy valcov.

Zariadenie X – CLEANER

Čistenie sacieho traktu a palivového systému.

Čistenie DPF/FAP

Čistenie filtra pevných častíc bez potreby demontáže.

Systém CARBON X  2-zložkový systém

Za účelom odstránenia húževnatého a ťažko prístupného znečistenia v celej spaľovacej komore, spoločnosť bluechemGROUP vo svojich laboratóriách vyvinula úplne novú chemickú formuláciu pre čistenie spaľovacej komory. S Carbon X predstavujeme systém, ktorý špecificky a precízne odstraňuje aj nepoddajné usadeniny v oblasti hlavy valcov, na vstupných a výstupných ventiloch, na korune pieste a na tzv. „top lands“ piestu (plocha piestu od najvyššieho piestneho krúžka hore), čím sa zaistí tichý chod motora, nízke emisie, silný výkon a taktiež úspora paliva.

Carbon X – K1

Zložka K1 je špeciálne vyvinutá čistiaca pena, ktorá rozpúšťa a odstraňuje prevádzkou spôsobené znečistenie v celej spaľovacej komore. Odstraňuje karbónové zvyšky vo vrchnej časti valcov, čiastočne na ventiloch, piestnych krúžkoch a na pieste samotnom. Ak je motor nastavený na prekrývanie, je možné úplne vyčistiť aj vstupné a výstupné ventily a sedlá ventilov. Zložka K1 nie je agresívna voči tesneniam a je vhodná pre všetky motorové komponenty.

Carbon X – K2

Zložka K2 skvapalňuje čistiacu penu (K1) a viaže rozpustené znečistenie do emulzie. Tento proces je nevyhnutný na to aby bolo možné emulziu odsať pomocou Carbon X extraktora. Navyše zložka K2 obsahuje aditíva, ktoré znižujú trenie a opotrebovanie kovových povrchov. Tieto aditíva sa vyznačujú vysokou priľnavosťou. Výsledkom je, že ošetrené povrchy sú chránené a dosahuje sa optimálne mazanie počas štartovania.

Carbon X Extraktor

Carbon X Extraktor je určený na extrahovanie rozpustených usadenín zo spaľovacej komory.

Zariadenie X – CLEANER

Čistenie sacieho traktu:
Produkt X air – intake je vhodný ako pre naftové, tak i pre benzínové motory. Mazacie zložky v produkte chránia ošetrovanú jednotku po celú dobu čistenia. Prevádzkou znečistené sacie potrubie, hlavne pri dieselových motoroch, je príčinou zvýšenej spotreby a poruchovosti, vysokých emisií a zníženia výkonu samotného agregátu. Zariadením X – CLEANER spolu s produktom X air – intake vyčistíme celé sacie potrubie až po výfuk.

Čistenie palivového systému:
Pomocou zariadenia X- CLEANER a produktov X diesel a X petrol na čistenie palivového systému dokážeme efektívne vyčistiť celý palivový systém benzínových a dieselových motorov. Zariadenie je pre pumpa dýzu i pre common-rail systém.

X diesel, X petrol:

Sú vysokovýkonné čističe pre dieselové a benzínové motory. Majú excelentné čistiace účinky. Eliminujú znečistenie spôsobené prevádzkou v celom palivovom systéme. Odstraňujú živicový povlak a uvoľňujú zalepené vstrekovacie otvory a čerpadlá. Eliminujú karbónové zvyšky a sadze vo valcovej oblasti. Mažu a chránia dieselový a benzínový vstrekovací systém a hornú valcovú oblasť (mazanie v súlade s DIN 590 HFRR).

Taktiež zlepšujú atomizáciu paliva. Zlepšujú jazdné vlastnosti automobilu. Odstraňujú karbónové znečistenie z ventilov a tiež zo spaľovacích komôr. Odstraňujú nečistoty z celého palivového systému. Zabezpečujú tým silné a čisté spaľovanie paliva. Optimalizujú emisné hodnoty. Garantujú optimalizovanie dávkovania a rozprášenia paliva. Poskytujú tak perfektnú ochranu motora, zvyšuje jeho životnosť a zabezpečujú tichý a hladký chod.

 

Zariadenie X - CLEANER
X petrol
X diesel
Air Intake
X cleaner

Čistenie DPF/FAP – Filtra pevných častíc

 

DPF Catalyst Cleaner

je penové čistenie DPF a katalyzátora. DPF Catalyst Cleaner rozpúšťa a odstraňuje znečistenie a pozostatky sadzí z filtra pevných častíc a katalyzátora bez nutnosti ich demontáže a obnovuje ich funkčnosť. Regenerácia prebieha za pomoci PC diagnostiky, alebo naštartovaného motora. Produkt je taktiež vhodný aj na čistenie EGR ventilu.

DPF Super Clean

je vysokovýkonný čistič filtra pevných častíc. DPF Super Clean je špeciálne dieselové aditívum, ktoré sa používa ako pomoc pri regenerácii systému filtra pevných častíc. Použitie tohto prípravku je najekonomickejší spôsob čistenia a ochrany filtra pevných častíc! Produkt je vhodný pre všetky dieselové motory a je miešateľný so všetkými dieselovými palivami. Produkt zaisťuje výkonné čistenie filtra (DPF/FAP) počas jazdy, zvyšuje teplotu výfukových plynov vo filtri pevných častíc pričom dochádza k spaľovaniu pevných častíc. Žiadna montáž a demontáž, žiadne státie počas čistenia, žiadne problémy a ani žiadne formovanie druhotných emisií.

Naše služby

Výmena oleja v automatických prevodovkách

Vykonávame profesionálnu výmenu oleja v automatických prevodovkách pomocou najmodernejšieho zariadenia ATF EVOLUTION PLUS od nemeckej firmy BLUECHEM GROUP. Toto zariadenie pomocou automatizácie slúži nielen na výmenu starého oleja, ale zároveň aj na veľmi efektívne prečistenie (preplach) všetkých systémových komponentov v prevodovke, ako aj chladiaceho systému prevodovky. S týmto výkonným zariadením sme schopní urobiť servisný úkon aj na najmodernejších vozidlách rôznych značiek. Pre viac informácií nás prosím neváhajte kontaktovať.

Dekarbonizácia motorov

Motor vášho auta sa časom začne "karbonizovať", tzn. zanášať sa karbónovými usadeninami. Karbónové usadeniny /uhlíkové nánosy/ vznikajú pri spaľovaní paliva a usádzajú sa na stenách motora. Tým spôsobujú vážne poškodenie motora. Prevencia je jediné riešenie, ako predísť týmto poškodeniam a drahým opravám.

Oprava klÍmového potrubia

Vykonávame profesionálnu opravu poškodeného klímového potrubia na vozidle pomocou systému od nemeckej firmy VULKAN LOKRING. Opravy robíme prevažne priamo na vozidle bez nutnosti demontáže klímového potrubia. Spoje, ktoré vzniknú na potrubí, sú stopercentne kvalitné a trvácne. Pre viac info nás neváhajte prosím kontaktovať.

Kontaktujte nás

Telefón

Adresa

ADLER A SYN, spol. s r.o.
Dolná Kolónia 15,
960 01 Zvolen

Otváracie hodiny

PON - PIA : 9.00 - 18.00

Dekarbotech autoservis Zvolen - Richard Adler

Kontaktný formulár